För dig som drömmer om att starta bolag, är entreprenör, ledare eller helt enkelt någon som någon gång misslyckats eller vill ha mod att våga misslyckas.
Många låter rädslan för att misslyckas stoppa dem från att ta steget – att starta ett bolag, att våga leda eller att följa en idé. Men sanningen är att misslyckanden är en förutsättning för framgång. Ju snabbare vi vågar prova, snubbla och resa oss igen, desto närmare kommer vi våra mål.
Under den här kvällen bjuder vi in till en öppen, ärlig och inspirerande dialog om misslyckanden. Entreprenörer och ledare delar med sig av sina värsta "tabbar", vad de lärt sig och varför de ser misslyckanden som en viktig del av framgång. Vi firar misstagen, lär oss av varandra och möter rädslan tillsammans.
Mingel & första samtalen
Välkommen & inramning
Panel: Lärdomar från riktiga misslyckanden
- Mattias Stjernström - Klara Fastigheter
- Kristina Birath - Fastighets- och miljödirektör
- Jakob Kihlbaum - Bainary Brain
- Charlotte Breyer - WeStudents
Mingel & misslyckande-utmaning
Öppet samtal & Open Mic
Avslutning & Mingel
Kvällen erbjuder enkel tilltugg och dryck
Bjud gärna med en vän som du tror skulle trivas som företagare eller ledare!